Баянгол дүүргийн эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн шүүх хуралдааны зар /2021.04.26-2021.04.30/

2021/04/26

 БАТЛАВ:     

                                                                                                                                                                                                                          ШҮҮГЧ                         А.АЛТАНХУЯГ

 

 

БАЯНГОЛ ДҮҮРГИЙН

ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР

 

                                                                                                 /2021.04.26-2021.04.30/ 

 

 

 

Цаг

 

Шүүгчийн нэр

Хэргийн

зүйл, хэсэг

ТСАХ

Шүүгдэгчийн нэр

Улсын яллагч

Өмгөөлөгч, хохирогч, гэрч, шинжээч

2021.04.26

Даваа гариг

1

09:00

А

Ч.Отгонбаяр

А.Алтанхуяг

Ц.Эрдэнэчимэг

10.1-1

Цагдан хорих

М.Хүрэлхүү

/завсарласан хурал/

Г.Онон

Өмгөөлөгч

А.Буяндэлгэр

Ч.Даваасүрэн

Хохирогчийн төлөөлөгч

Г.Баярцэцэг

Өмгөөлөгч

Ж.Энх-Амгалан

Иргэдийн төлөөлөгч Г.Жанцанхорлоо

2

09:30

Б

Ч.Отгонбаяр

23.1-1

Хувийн баталгаа гаргах

Г.Соёл-Эрдэнэ

Г.Онон

Р.Булгамаа

Д.Чойжилсүрэн

3

10:30

А

С.Болортуяа

17.3-2-2

17.10-1

Хувийн баталгаа гаргах

Р.Баярт-Од

Д.Бямба

 

А.Марал

 

Өмгөөлөгч

Б.Оюунбилэг

Ц.Дарьжав

Д.Цэнгэлмаа

Я.Баярсайхан

Т.Багахүү

Г.Мөнхбат

О.Баярбаясгалан

Хохирогч

Г.Батхишиг

Гэрч н.Амартүвшин

4

11:30

Б

Ц.Дайрийжав

А.Алтанхуяг

М.Далайхүү

145.2

Цагдан хорих

Т.Түмэнхүү

Н.Гэрэлмаа

/Баянзүрх/

Өмгөөлөгч О.Баярбаясгалан

5

13:30

Б

Ч.Отгонбаяр

17.3-1

Хувийн баталгаа гаргах

Ц.Ганжигүүр

Т.Баянмөнх

Өмгөөлөгч

Б.Нандин-Эрдэнэ

Хохирогч

Т.Мишээл

6

13:00

А

А.Алтанхуяг

11.6-1

Хувийн баталгаа гаргах

Т.Пүрэвтуяа

Н.Ариунгэрэл

А.Марал

-

7

14:30

А

А.Алтанхуяг

17.3-1

Хувийн баталгаа гаргах

Б.Алтанхуяг

М.Анхбаяр

-

2021.04.27

Мягмар гариг

8

09:00

Б

С.Болортуяа

17.3-2.2

Хувийн баталгаа гаргах

М.Түмэннаст

Ж.Энх-Амгалан

 

/Сүхбаатар дүүргийн прокурор/

Өмгөөлөгч Д.Гангантөгс

Хохирогч

Ш.Мөнх-Очир

Б.Түвшинбат,

Ц.Магнайбаяр

Д.Нанжид

Э.Энхрийцэцэг

М.Эрдэнэ

Б.Отгонбаатар

Б.Ууганбаяр

Т.Болд-Эрдэнэ

С.Дөлгөөн

Д.Ундармаа

Э.Золжаргал

Д.Амарсайхан

Г.Туяа

Э.Алтанцэцэг

Н.Баатарчулуун

Б.Саруул

Б.Оюунсүрэн

Б.Алтангэрэл

Н.Юмжмаа

9М.Тэмүүлэн

Ч.Нямдэлгэр

У.Лхагвадорж

Ц.Оюунсүрэн

Г.Гэрэлхүү

П.Чинзориг

Ж.Гандаш

Иргэний хариуцагч

В.Дорж

Б.Бямбасүрэн

Р.Соронзонболд

 

9

10:00

А

Ч.Отгонбаяр

17.3-1

Хувийн баталгаа гаргах

О.Дашзэвэг

Н.Энхболд

Хохирогч н.Өнөржаргал

10

11:00

А

Ц.Эрдэнэчимэг

11.6-1

Хувийн баталгаа гаргах

Д.Дэлгэржаргал

Н.Энхболд

Хохирогч Т.Номинзул

11

13:30

Б

Ч.Отгонбаяр

С.Болортуяа

Ц.Дайрийжав

17.3-3-3.1

Цагдан хорих

Г.Наранцацрал

Н.Мөнхбат

Өмгөөлөгч

Н.Батзолбоо

12

13:30

А

Ц.Эрдэнэчимэг

23.1-1, 11.6-2

Хувийн баталгаа гаргах

Б.Халиунаа, Д.Мянганцэцэг, А.Эрдэнэгэрэл нар

М.Анхбаяр

-

2021.04.28

Лхагва гариг

13

08:30

Б

О.Жанчивнямбуу

11.6-1

Хувийн баталгаа гаргах

Ц.Алтанхундага

А.Марал

-

14

09:00

Б

О.Жанчивнямбуу

17.3-2.2

Хувийн баталгаа гаргах

Г.Түмэнжаргал

Б.Жаргал

Өмгөөлөгч А.Ариунаа

Хохирогч А.Даваадорж, А.Баасансүрэн

Иргэний нэхэмжлэгч Г.Жавхлан

Д.Батхишиг

15

10:00

А

Ц.Эрдэнэчимэг

17.2-2, 11.4-1, 12.1-1

Цагдан хорих

А.Мандах

/завсарлуулсан хурал/

Г.Нандин-Эрдэнэ

Шүүгдэгч өмгөөлөгч

Л.Ганцэцэг

16

11:00

А

Ц.Эрдэнэчимэг

17.1-1

Хувийн баталгаа гаргах

Н.Зоригт

М.Анхбаяр

-

17

13:30

А

С.Болортуяа

11.6-2

Хувийн баталгаа гаргах

З.Эрхэмзаяа

 

Г.Эрдэмбаатар

 

Өмгөөлөгч Б.Аделбек

Хохирогч Ц.Батзориг

Хэлмэрч П.Сайнбаяр

 

18

13:30

Б

Ц.Эрдэнэчимэг

17.4-1

Цагдан хорих

Р.Дашдэмбэрэл

Б.Жаргал

-

19

 

15:00

Б

 

Ц.Эрдэнэчимэг

11.6-1,

11.4-1

Хувийн баталгаа гаргах

Б.Номин-Очир,

Г.Отгонтэнгэр,

Б.Мөнгөнзул

Б.Солонго

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021.04.29

Пүрэв гариг

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

09:00

Б

Ц.Эрдэнэчимэг

17.1-1

Хувийн баталгаа гаргах

М.Өлзийсайхан

Б.Батнасан

Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч Л.Цэндоо

21

09:00

А

С.Болортуяа

12.1-2.1

Хувийн баталгаа гаргах

Э.Бат-Эрдэнэ

/урьдчилсан хэлэлцүүлэг/

Г.Намжил

 

Өмгөөлөгч Б.Солонго

Хохирогч, хууль ёсны төлөөлөгч

 

22

09:00

Б

Ч.Отгонбаяр

А.Алтанхуяг

Л.Оюун

10.1-2-2.7

Цагдан хорих

Т.Баяртогтох

Г.Ганхөлөг

Өмгөөлөгч

Л.Данзанноров

П.Итгэл

Б.Ганбаатар

Ж.Чимэг

Хохирогчийн төлөөлөгч

Б.Золбоо

23

10:00

А

С.Болортуяа

17.3-2.2

Хувийн баталгаа гаргах

Ц.Цогдэлгэр

Н.Мөнхцэцэг

Хохирогч Д.Отгонбаяр,

Иргэний нэхэмжлэгч

 Б.Бат-Эрдэнэ

Өмгөөлөгч Б.Гантөмөр,

Ж.Болорцэцэг,

24

11:00

А

С.Болортуяа

17.1-1

Хувийн баталгаа гаргах

Н.Гансүх

М.Анхбаяр

Өмгөөлөгч Д.Ганхуяг

25

11:00

Б

А.Алтанхуяг

11.1

11.6-1

Хувийн баталгаа гаргах

Э.Энэрэл

Г.Өсөхбаяр

Н.Мөнхцэцэг

Ц.Цэлмэг

26

14:30

Б

Ц.Эрдэнэчимэг

17.2-1, 17.3-1

Хувийн баталгаа гаргах

Ц.Отгонбаатар

О.Пүрэвсүрэн

Хохирогч байгууллагын төлөөлөгч Д.Соном, М.Цэнгэл, хохирогч Д.Отгонбаяр, шүүгдэгч Ц.Отгонбаатар, түүний өмгөөлөгч Н.Жамъян,

гэрч Б.Ганболд

 

2021.04.30

Баасан гариг

Хурал товлогдоогүй

Баянгол дүүргийн эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн шүүх хуралдааны зар /2021.04.26-2021.04.30/  
Баянгол, Хан-Уул, Сонгинохайрхан дүүргийн Эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүх Facebook